Posts | Comments | E-mail /

رئیس جمهور حمله تروریستی در شهر جلال آباد را به شدیدترین الفاظ محکوم کرد

Posted by on Aug 4th, 2013 and filed under سپینې خبرې. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

کابل:- حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان حمله تروریستی در مقابل قونسلگری هند در شهر جلال آباد را که باعث کشته و زخمی شدن حدود ۳۰ تن از هموطنان بی گناه ما بخصوص اطفال گردید، به شدیدترین الفاظ محکوم کرد.

 در اعلاميه ايكه در اين باره از طريق دفتر مطبوعاتي رياست جمهوري منتشر گرديده آمده است،قرارمعلومات دفتر مطبوعاتی وزارت داخله، صبحامروز یک فرد انتحاری موتر حامل مملو از مواد انفجاری اش را در نزدیکی قونسلگری کشور دوست هندوستان در شهر جلال آباد که یکی از مناطق پر ازدحام می باشد، منفجر ساخت که در نتیجه آن ۹ تن از هموطنان بی گناه ما شهید و در حدود ۲۱ تن دیگر زخمی گردیدند. اکثریت قربانیان این حمله انتحاری را کودکانی تشکیل می دهند که در حال آموختن قران کریم در یکی از مساجد بودند.

حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان ضمن اینکه این عمل تروریستی را شدیداً محکوم کرد، گفت که دشمنان صلح و آرامش افغانستان در روز های اخیر ماه مبارک رمضان که مردم برای عید سعید فطر آماده گی میگیرند، شماری زیادی از خانواده ها را در سوگ و ماتم عزیزان شان نشاندند.

رئیس جمهور کشور کشتار افراد بی گناه بخصوص کودکانی را که طالب علم دین بودند، عمل ضد اسلامی و غیر انسانی دانسته گفت که دشمنان مردم افغانستان با انجام چنین حملات وحشیانه این را ثابت ساختند که به هیچ دین و آئینی پابند نیستند.

حامد کرزی مراتب همدردی و تسلیت عمیق خویش را برای بازمانده گان شهدا ابراز می کند و از بارگاه خداوند منان برای آنان صبر جمیل و برای زخمی شده گان سلامتی كامل استدعاا دارد.

فرستادن/حفظ کردن

Leave a Reply

CAPTCHA Image
Refresh Image
*

Spam Protection by WP-SpamFree