Posts | Comments | E-mail /

کشف قدیمی‌ترین نمونه کودک‌آزاری تاریخ توسط باستان شناسان

Posted by on May 31st, 2013 and filed under سپینې خبرې. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1

کابل:- یککودک دو تا سه ساله که در قبرستانی متعلق به دوران «رومانو» مسیحی‌ها در واحه‌ Dakhle مصر پیدا شده، قدیمی‌ترین شواهد کودک‌آزاری را به نمایش می‌گذارد.

 بر اساس نتایج تحقیقات  باستان‌شناسان، این کودک که حدود دو هزار سال پیش زندگی می‌کرده، اولین نمونه کودک‌آزاری کودکان در مصر و قدیمی‌ترین نمونه از این دست در تاریخ باستان‌شناسی را نشان می‌دهد.

آبادی Dakhleh یکی از هفت واحه در بیابان غربی مصر است و گورستان‌های موجود در آن به باستان‌ شناسان امکان مطالعه آغاز مسیحیت در مصر را می‌دهند.

شیوه‌های مطالعه با استفاده از کاربن تشعشعی از ایسکلت‌ها، قدمت این گورستان را به بین سال‌های 50 تا 450 پس از میلاد بازمی‌گرداند.

هنگامی که «ساندرا ویلر» باستان‌شناس  پوهنتون فلوریدای مرکزی، در حال مطالعه ایسکلت کودک  مذکور بود، متوجه شکستگی‌هایی در بازوهای وی شد.

این محقق و همکارانش سپس شکستگی دیگری را در ناحیه  گردن این کودک پیدا کرد. این تنها کودک حاضر در این گورستان است که الگوهای بی‌نهایت خشن شکستگی را نشان می‌دهد.

استفاده از اشعه ایکس X-Ray، مطالعه میکروسکوپی بافت‌ها وتحلیل ایزوتوپ‌ها، شکستگی‌های استخوانی متعددی را در سراسر بدن از جمله  ستون فقرات پشت، لگن و  پا او گزارش کرد.

پس از انجام آزمایش‌ها، محققین دریافتند که فردی بازوهای این کودک را گرفته و آنها را به شدت تکان داده است.

دیگر شکستگی‌ها هم احتمالا ناشی از تکان‌دادن شدید بوده و تعدادی شکستگی‌های دیگر نیز در نتیجه آسیب‌های وارده به  ستون فقرات و استخوان‌ها ناشی از ضربه‌های مستقیم، اعلام شده‌اند.

محققین در خصوص دلیل مرگ این کودک به طور قطع، اظهارنظری نکرده‌اند، اما حدس‌ می‌زنند که آخرین شکستگی در ناحیه  گردن جانش را گرفته باشد.

جزئیات این مطالعه در International Journal of Paleopathology منتشر شد.

فرستادن/حفظ کردن

Leave a Reply

CAPTCHA Image
Refresh Image
*

Spam Protection by WP-SpamFree