Posts | Comments | E-mail /

یکی از قوماندانان ارشد سپاه پاسداران ایران بخاطر فعالیت های تروریستی به سوریه اعزام شد

Posted by on Jan 20th, 2012 and filed under خبرونه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

تهران :- به  گزارش یک منبع مهم استخباراتی، قاسم سلیمانی  قوماندان عمومی  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران،  حاج محمد فرد” یکی از قوماندانان ارشد  این لشکر را جهت اجرای یک ماموریت مهم به سوریه اعزام کرد.
به گزارش گران افغانستان،  حاج محمدفرد با هماهنگی آصف شوکت  شوهر خواهر بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ماهر الاسد برادر وی برای بررسی چگونگی مقابله با مخالفان و جلوگیری از سرنگونی رژیم به سوریه اعزام شده است .
این منبع می گوید مسئولان امنیتی ایران این نوع همکاری را به عنوان گامی عملی در چارچوب پیمان های دفاع مشترک بین دوکشور توجیه می کنند.
قابل یاد آوریست که حاج محمد فرد به همراه سمونوال صیاد شیرازی  قوماندان نیروی های زمینی که در سال 1991 ترور شد، به مدت 20 سال در لبنان وسوریه فعالیت کرده است.
این منبع افزود با بحرانی تر شدن اوضاع سوریه قاسم سلیمانی تصمیم گرفت محمد فرد را دوباره به سوریه اعزام کند تا بدینوسیله از احتمال سرنگونی رژیم اسد جلوگیری کنند.
وی همچنین از سید حسین موسوی معروف به سید احمد، برادر یکی از گروگان های اسیر ایرانی در لبنان و سید محسن موسوی مسئول امور نظامی ایران در سوریه و احمد متوسلیان و یکی از فلمبرداران خبرگزاری رسمی ایران به نام کاظم اخوان مجددا به لبنان اعزام شدند.
با توجه به اینکه این پیامدها با سالگرد ترور عماد مغنیه یکی از مسئولان امنیتی حزب الله مصادف است به نظر می رسد این  حرکت های امنیتی  گروه قدس و همکاری حزب الله لبنان و دستگاه  استخباراتی سوریه، لبنان و سوریه را به جولانگاه گروگان گیران مبدل سازد.
این در حالی است که بیم از احتمال هجوم غیر منتظره اسرائیلی به لبنان برای انتقام از حزب الله به بهانه توطئه اخیر این گروه برای ضربه زدن به اسرائیل که در تایلند فاش شد بر  قوماندانان سپاه پاسداران  در سوریه و لبنان سایه افگنده است.
در همین راستا روزنامه “ملیت” چاپ ترکیه از گزارش محرمانه سازمان جاسوسی امریکا “سیا” خبر داده است . بنا به گزارش این روزنامه، سازمان سیا از نفوذ عناصری از  سپاه  قدس به خاک ترکیه به هدف ضربه زدن به منافع امریکا در ترکیه خبر داده است.
گفتنی است که شماری از  قوماندانان و افسران وابسته به اردوی سابق ایران که مخالف جمهوری اسلامی ایران هستند پیشتر توسط اعضای قدس در ترکیه ترور شدند.
این روزنامه به ترور شخصیت های سیاسی چپ گرای ترک ایرانی اشاره کرد که درسالهای 1999-2000 توسط لشکر قدس در ترکیه ترور شدند.
لشکر قدس شاخه ای از سپاه پاسداران است که بر فعالیت های خارجی این ارگان در بوسنیا، افغانستان، لبنان، سوریه وعراق نظارت دارد و این لشکر تمام دستورات خود را به طور مستقیم از خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی دریافت می کند.
فرستادن/حفظ کردن

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree

Advertisement Middle East Banners

اندازهء فانت را تغییر دهید

 • A A A
 • ویدیو های همین لحظه از الجزیره

  ویدیو های مورد پسند تان را در ((گران افغانستان)) مشاهده کنید

  Loading...

  تازه مطالب

  اسرائیل پیش از حمله به ایران، به امریکا خبر نمی‌دهد

  February 29th, 2012

  کابل:- اسوشیتد پرس به نقل از یک مقام استخباراتی امریکای�[...]

  میت رامنی در انتخابات مقدماتی ایالت آریزونا پیروز شد

  February 29th, 2012

  واشنگتن:- شبکه های خبری  با استناد به شمارش اولیه آراء�[...]

  کودکان معصوم افغان در دام تجارت مواد مخدر با ایران

  February 29th, 2012

  زلمی بارکزی دو سال قبل محمد رضا یک متعلم 17 ساله در ولسو�[...]

  شک و تردید نسبت به وفاداری های سیاسی پولیس افغان

  February 29th, 2012

  احمد جاوید رجا علیرغم آنکه یک سروی تازه حاکی از افزایش [...]

  اقتصادي غونډې، د هېواد پر صنعتي پالیسۍ بحث او غور وکړ

  February 29th, 2012

  کابل:- د جمهوری ریاست د خبر پاڼې پر اساس، د جمهوررئیس ح�[...]

2022 / Graan Afghanistan by Afghan Scholars