Posts | Comments | E-mail /

ایران برای جلوگیری از سرنگونی اسد صدها نیرو به دمشق اعزام کرد

Posted by on Aug 29th, 2012 and filed under خبرونه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

کابل:- روزنامه وال استریت ژورنال دیروز سه شنبه 28 – 8 – 2012 به نقل از منابعی در سپاه پاسدران ایران اعلام کرد  این کشور افسران و سربازان زیادی برای جنگ در کنار نیروهای اسد به سوریه اعزام کرده است.
بر اساس این گزارش جمهوری اسلامی ایران از طریق ارسال پول و سلاح به رژیم سوریه کمک می کند تا در برابر گسترش فعالیت مخالفان بایستد.
هرچند که مقامات جمهوری اسلامی ایران اعلام می کنند در بحران جاری در سوریه دست  ندارند اما برخی از قوماندانان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آشکارا اعلام می کنند تهران به دمشق کمک نظامی می کند.
بر اساس گزارش ایسنا سردار آبنوش  قوماندان سپاه قزوین پیشتر در یک مراسم دولتی گفته بود:” ما امروز همه جانبه در حال جنگ هستیم در بعد نظامی در سوریه و در بعد فرهنگی هم در حال مبارزه ایم.”
سردار آبنوش
مخالفان رژیم سوریه و امریکا بارها اعلام کرده ند ایران به نیروهای امنیتی سوریه در زمینه سایبری وجاسوسی آموزش می دهد.
ناظران می گویند تصمیم به ارسال نیروهای ایرانی به سوریه پس از آن به کار گرفته شد که مخالفان مسلح رژیم سوریه در دمشق وحلب به پیروزی هایی دست یافتند و چهار تن از مقامات امنیتی این کشور بر اثر وقوع انفجار در سازمان امنیت ملی رژیم کشته شدند.
قیام مردمی در سوریه تناقضات سیاست خارجی ایران را آشکار کرده است. در حالی که ایران اعلام می کند انقلاب های لیبی ، مصر و تونس از انقلاب ایران سرچشمه گرفته است در مساله سوریه از تظاهرات ضد دولتی مردم حمایت نکرد و از موضع همپیمان خود مبنی بر مبارزه با تروریست ها و توطئه خارجی دفاع کرد.
محسن سازگارا که از موسسان سپاه پاسداران بود با اشاره به تلاش ایران برای کمک به اسد تاکید کرد ” ایران همه امکانات خود در عراق و لبنان را برای جلوگیری از سرنگونی اسد به کار می گیرد.”
وزیر دفاع ایران اما اخیرا اعلام کرده است:” اگر دولت سوریه نتواند مشکلات را حل کند ، جمهوری اسلامی ایران تفاهم‌نامه امنیتی- دفاعی با سوریه را اجرا می‌ کند.
بر اساس توافقنامه دفاع مشترک ایران برای برخورد با مخالفان است ممکن است کمک نظامی به این کشور ارسال کند.
احمد وحیدی در عین حال تاکید کرد سوریه تاکنون از ایران درخواست کمک نکرده است و خود به خوبی در حال مقابله با این مسئله است.
یک منبع سپاه پاسداران اما اعلام کرد آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران قاسم سلیمانی قوماندان سپاه قدس را مامور کرده است تا به سوریه کمک نظامی ارسال کند.
بر اساس اظهارات این منبع سلیمانی آیت الله خامنه ای را قانع کرده است که مرزهای ایران گسترده تر از مرزهای جغرافی کنونی است و نبرد در سوریه بخش جدایی ناپذیر از محافظت از هلال شیعی است که ایران ، عراق، لبنان و سوریه را شامل می شود.
دو تن از اعضای سپاه نیز اعلام کرده اند ایران صدها تن از نیروهای خود را از میان اعضای سپاه و بسیج به سوریه اعزام کرده و این نیروها به صورت لباس شخصی در دمشق به ماموریت های خود می پردازند.
بر اساس اظهارات اعضای سپاه ، نیروهایی که سپاه به سوریه اعزام می کند از خارج از تهران و بطور خاص از آذربایجان و کردستان که از تجارب برخورد با گروه های قومی برخوردارند برای همکاری با رژیم اسد اعزام می شوند.
منابع سپاه می گویند این افراد اغلب برای حراست از انبارهای سلاح و همکاری برای راه اندازی پایگاه های نظامی با رژیم سوریه همکاری می کنند و به شکل حضوری در نبردهای مستقیم شرکت ندارند.
فرستادن/حفظ کردن

Leave a Reply

Refresh Image
*

Spam Protection by WP-SpamFree

Advertisement

Recently Commented

  Archives by Tag

  ا

  Recent Entries

  • نورستانى: نا امني د ټاکنو پر وړاندې ستر خنډ دى
  • د پاکستان سفر او د ټال چال زړه لوبه
  • به احتمال قوی امروز پنجشنبه بر سوریه حمله خواهد شد
  • په خوست ولایت کې د قانون ماتوونکو او جګړه مارو افرادو د نيولو په هکله جدي پریکړې
  • کشته و زخمی شدن ۵۹ نفر در حمله بر مرکز پی آر تی در ولایت غزنی
  • د افغانستان راتلونکی جمهوررئیس باید داسې یو شخص وي چې ټول ملت ورباندې راټول شي: کرزی
  • شجاعي ځورولي به له طالبانو مرسته وغواړي
  • طی ۲۴ ساعت گذشته؛ ۳۶ شورشی طالب درچندین عملیات مشترک کشته شدند
  • برگزاری گردهمایی مهم موافقین و مخالفین کرزی
  • کشته و زخمی شدن ۱۳ نفر در نتیجهٔ حریق شدن ۳۵ تانکر تیل در ولایت فراه