Posts | Comments | E-mail /

فقط پارلمان پاکستان صلاحیت اتخاذ تصمیم در مورد بازگشایی سرحد را دارد: دولت پاکستان

Posted by on Jan 21st, 2012 and filed under خبرونه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

اسلام آباد:- صدر اعظم پاكستان اعلام كرد: گزارش‌هاي رسانه‌هاي غربي مبني بر اينكه دولت اين كشور تصميم دارد امكان انتقال تجهيزات ناتو از طريق پاكستان به افغانستان را مجددا فراهم آورد، بي‌ اساس است.

به گزارش  گران افغانستان، به نقل از خبرگزاري شينهوا، يوسف رضا گيلاني، صدر اعظم پاكستان اعلام كرد:‌ تصميم‌گيري در  مورد صدور  اجازه براي انتقال تجهيزات سازمان ناتو)از طريق پاكستان به افغانستان برعهده پارلمان است.

پاكستان چندي پيش انتقال نیازمندی های نيروهاي خارجي در افغانستان از طريق اين كشور را ممنوع اعلام كرد.

اين اقدام به دنبال حمله هلي‌كوپترهاي ناتو به يك  پوسته تلاشی در مناطق  سرحدي پاكستان بود.

در اين حمله 24 سرباز پاكستاني جان خود را از دست دادند.

گيلاني در گفتگو با خبرنگاران در لاهور اعلام كرد: كميته پارلماني امنيت ملي پيشنهادهايي را درباره انتقال منابع و تجهيزات سازمان ناتو در افغانستان داشته است.

اين كميته همچنين پيشنهادهاي ديگري را در خصوص روابط اسلام‌آباد با ناتو، امريكا و ايساف در آينده مطرح كرده است.

صدر اعظم پاكستان خاطرنشان كرد: جلسه مشترك پارلمان به زودي براي گفتگو و اتخاذ تصميمات نهايي در خصوص اين مساله برگزار خواهد شد. دولت پاكستان تصميم اتخاذ شده از سوي پارلمان را اجرا خواهد كرد.

وي تصريح كرد: پرويز مشرف، رئيس‌جمهور سابق پاكستان تمامي خواسته‌هاي امريكا را در تماس تیلفوني پذيرفته است. با اين حال در حال حاضر دولتي در پاكستان حكمفرما است كه به احساسات مردم احترام مي‌گذارد.

وي افزود: دولت بلافاصله پس از حمله هليكوپترهاي ناتو به پوسته های سرحدی، مسير انتقال تجهيزات و منابع ناتو به افغانستان را  مسدود کرده است. پاكستان همچنين از امريكا خواست از پايگاه هوايي شمسي خارج شود. پاكستان همچنين در واكنش به حمله ناتو از حضور در كنفرانس بن 2، خودداري كرد.

بر اساس یک گزارش دیگر آصف علی زرداری رییس جمھور پاكستان پیشنهاد قوماندان عمومی اردوی  این کشور  نسبت به ادامهٔ توقف عبور موتر های ناتو از خاك این كشور تا زمان اعلام نتایج بررسی روابط مجدد اسلام آباد با واشنگتن از سوی پارلمان ملی پاكستان را پذیرفت.

به گزارش  گران افغانستان ، زرداری و اشفاق پرویز كیانی در حاشیه مراسم اعطای جایزہ نظامی ﴿ھلال﴾ به امیر البحر ‘آصف سندلا’  قوماندان نیروهای بحری پاكستان در قصر ریاست جمھوری ﴿ایوان صدر﴾ در این رابطه با یكدیگر گفتگو كردند.

به گفته منابع آگاه , موضوعاتی از جمله ارزیابی روابط نظامی امریكا و پاكستان، مسائل امنیتی پس از حمله هلیکوپتر های ناتو بر پوسته سرحدی موسوم به سلاله و شرایط اقتصادی  پاکستان در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، زرداری در این دیدار با استقبال از پیشنھاد قوماندان عمومی اردوی این کشور مبنی بر ادامه طرح توقف  موتر های ناتو در خاك پاكستان ، بر اقدامات كمیسیون امنیت ملی در پارلمان برای بررسی نوع  روابط مجدد با امریكا تاكید كرد.

رییس جمھور پاكستان اظھار داشت: موضوعات مھمی از جمله ھمكاری ھای اقتصادی وجود دارد كه پاكستان مایل به بررسی و ھمكاری در این زمینه با ایالات متحدہ امریكاست كه البته این موضوع پس از اعلام نتیجه بررسی پارلمان ملی در بارہ روابط اسلام آباد – واشنگتن پیگیری خواھد شد.

فرستادن/حفظ کردن

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree

Advertisement

اندازهء فانت را تغییر دهید

 • A A A
 • ویدیو های همین لحظه از الجزیره

  ویدیو های مورد پسند تان را در ((گران افغانستان)) مشاهده کنید

  Loading...

  تازه مطالب

  جايزه 100 دالری، قوماندان طالبان را وادار به تسليم شدن كرد

  April 18th, 2012

  کابل:- محمد ایشان، يك قوماندان رده متوسط طالبان در  ول�[...]

  متن کامل سخنرانی حامد کرزی در سیمینار بین المللی به مناسبت یکصد و پنجاهمین سالگرد تولد علامه محمود طرزی

  April 18th, 2012

  -    بسم الله الرحمن و الرحیم الحمد الله رب العالمین و �[...]

  زموږ انتقادي اخلاق

  April 18th, 2012

  غفور لیوال  همدا چې په افغانستان کې د ډیموکراسۍ او د بی[...]

  سبقت جوئی امریکا برای دستیابی به کسپین:قسمت دوازدهم

  April 18th, 2012

  غوث جانباز «سبقت جوئی امریکا برای دستیابی به کسپین» (م[...]

  " آنچه بهتر است باید در خدمت انسانِ افغان قرار گیرد!"

  April 18th, 2012

  نوشته: عبدالغفور لیوال ترجمه: غوث جانباز راه سوم م�[...]

2022 / Graan Afghanistan by Afghan Scholars