Posts | Comments | E-mail /

قاچاق مردان جوان و پسران به منظور فعالیت جنسی در ایران

Posted by on Jul 2nd, 2011 and filed under افغانستان در آیینهء مطبوعات جهان, تحلیل. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

وزارت امور خارجه ایالات متحده

ایران کشور مبدأ، محل عبور و مقصد مردان، زنان و کودکانی است که مورد قاچاق انسان برای فعالیت جنسی و کار اجباری قرار می گیرند. زنان ایرانی در داخل کشور برای فاحشه گری اجباری و ازدواج اجباری قاچاق می شوند. کودکان ایرانی و کودکان افغان که در ایران زندگی می کنند برای بهره برداری جنسی تجارتی در داخل  این کشور قاچاق می شوند – بعضی  اوقات از طریق ازدواج اجباری، که با این ازدواج “شوهران” جدیدشان آنها را مجبور به  فاحشه گری و خدمتگاری ناخواسته به عنوان گدا یا کارگر می کنند تا قرض شان را بپردازند، درآمد کسب کنند، یا  مصارف اعتیاد خانواده های شان به مواد مخدر را تأمین نمایند.

مردان جوان و پسران افغان مجبور به  فاحشه گری در فاحشه خانه های مردانه در جنوب ایران یا برای  پول داران افغان و پاکستانی می شوند. زنان و کودکان ایرانی – چه پسر و چه دختر – نیز در معرض قاچاق انسان به منظور فعالیت جنسی در پاکستان، ترکیه، قطر، کویت، امارات متحده عربی، بحرین، عراق، فرانسه، آلمان، و بریتانیای کبیر قرار می گیرند. بعضی از سازمان های غیر دولتی (ان جی او).گزارش داده اند که رهبران مذهبی و مسئولان مهاجرت نیز در فروش دختران و پسران جوان بین سنین 9 تا 14 ساله به مردان در کشورهای خلیج، به خصوص در بحرین، برای بهره برداری جنسی تجارتی از آنها دست دارند.

بر اساس این منابع، یک دختر یا پسر جوان می تواند به مبلغ 15 تا 20  دالر، یا در ایران، حتی به مبلغ ناچیز 5  دالر فروخته شود. خریداران اصلی فاحشه گری کودکان در ایران شامل رانندگان  موتر های لاری، طلاب حوزه های علمیه، و کارگران  هستند. زنان، پسران و دختران افغان نیز برای بهره برداری جنسی تجارتی از طریق ایران به کشورهای خلیج  عربی قاچاق می شوند.

مردان و زنان از پاکستان، بنگلادش، و عراق به میل و ارادۀ خود به ایران مهاجرت می کنند یا به ایران قاچاق می شوند، یا از طریق ایران، به کشورهای دیگر خلیج، یونان و ترکیه می روند تا کار پیدا کنند. بعضی از آنها پس از آن در معرض شرایط کار اجباری یا بردگی برای پرداخت قرض از طریق استفاده از اعمالی مثل محدود کردن رفت و آمد آنها، عدم پرداخت  معاش، یا سوء استفادۀ جسمی یا جنسی قرار می گیرند. در ایران، گزارش ها حاکی از آن است که این قربانیان عمدتاً در بخش ساخت و ساز یا   امور دهقانی کار می کنند، گرچه این نوع کار اجباری ممکن است طی سال گذشته به علت بحران اقتصادی کاهش پیدا کرده باشد. گزارش هایی وجود دارند مبنی بر این که زنان از آذربایجان و تاجیکستان برای پیدا کردن کار به ایران سفر می کنند و سپس قربانی  فاحشه گری اجباری می شوند. زنان تاجک از ایران به امارات متحده عربی منتقل و در آنجا مجبور به روسپی گری می شوند. گزارش ان جی اوها نشان می دهد که سازمان های تبهکار، که گاهی اوقات دارای ارتباطات سیاسی هستند، نقش مهمی در قاچاق انسان به ایران و از ایران ، به خصوص در طول  سرحد ایران با افغانستان و پاکستان، در مورد قاچاق مهاجر، مواد مخدر، و اسلحه ایفا می کنند. تقریباً یک میلیون افغان در ایران زندگی می کنند، بعضی به صورت پناهنده و سایرین به عنوان مهاجران اقتصادی، که در معرض آسیب از این شرایط قاچاق انسان قرار دارند.

دولت ایران به طور کامل از معیارهای حداقلی برای حذف قاچاق انسان پیروی نمی کند و تلاش عمده ای برای انجام این کار به عمل نیاورده است. عدم دسترسی مقامات ایالات متحده به ایران مانع از جمع آوری اطلاعات در مورد مسئلۀ قاچاق انسان در این کشور و اقدامات صورت گرفته توسط دولت برای جلوگیری از قاچاق شده است. دولت ایران، در طول مدت تهیۀ این گزارش، هیچ گونه اطلاعاتی در مورد اقدامات مبارزه با قاچاق خود را در اختیار جوامع بین المللی قرار نداده است. با وجود این، اطلاعاتی که به صورت علنی از ان جی او ها، مطبوعات، سازمان های بین المللی، و سایر دولت ها در دسترس هستند نشان می دهند که دولت اقدام کافی برای پرداختن به مشکل قاچاق گسترده به عمل نیاورده است. دولت هیچ گونه گزارشی مبنی بر انجام اقدامات اجرای قانون برای مجازات مجرمان قاچاق را ارائه نکرده است و همچنان هیچ نشانه ای دال بر به کار گیری اقدامات محافاظت از قربانیان قاچاق در ایران وجود ندارد. قربانیان قاچاق انسان، مطابق با سیاست دولت، اگر خارجی باشند، دستگیر و به کشور خود باز گردانده می شوند، یا اگر ایرانی باشند، فقط زندانی شده یا بیرون رانده می شوند، که این خود ضربه بر  آنها را شدیدتر می کند. دولت ایران هیچ تلاش ملموسی  در این راستا به عمل نیاورده است. به این دلایل، ایران برای ششمین سال متوالی، در جایگاه سوم در قاچاق انسان ها قرار داده شده است.

.

فرستادن/حفظ کردن

6 Responses for “قاچاق مردان جوان و پسران به منظور فعالیت جنسی در ایران”

 1. Vote -1 Vote +1جلال says:

  معذرت می خواهم منظورم از زلزله ترکیه بوده و خداوند این آخند های بی حیا را به هدایت کند
  لطف حق مدارا کند از حد که بگذرد رسوا کند
  ترسم به خاطر خود خواهی انان مردم کشورشان به عذاب خداوند دچار شوند..

 2. Vote -1 Vote +1جلال says:

  تسلیت عرض نموده و خداوند برایشان صبر عنایت فرماید

 3. +2 Vote -1 Vote +1حیدری says:

  مسایل عیاشی وفحاشی کدام مسله نو درایران نیست بلکه به انها به میراث ما نده که زیا د افغانهای جوان مارا هم دران کشور ګمراه نموده است وکوشش دارد که از هرنګا ه کشور مارا ضربه وارد نماید ودشمنی انها از امروز نیست بلکه نواسه های ګرګین تاریخ را فراموش نمی کند لعنت به دشمنان افغانستان ایران پاکستان واشغالګر امریکا

 4. +1 Vote -1 Vote +1حیدری says:

  سلام سلامتی دایمان او مقابل لوری ته درناوی هم دی هیله دی چه زموږ ځوان نسل یی له نظره لری نه بلکه راتلونکو نسلونو ته یی په میراث پریږدی

  سلام سلا متی ایمان واحترام به جانب مقابل است امید که نسلها ی جوان انرا از نظر دورنه بلکه به نسلهای اینده به میراث بګذارند

 5. Vote -1 Vote +1پیمان says:

  جالب این است که رژیم ملا ها در ایران تمام ویکی لیکس را قبول دارند ولی آن بخش های را که زوایای سیاه حکومت قرون وسطایی آنها و حزب الله را بر ملا میکند رد میکنند

  مثال دیگر سوریه است. ایران از تغیر رژیم در تمام کشور های عربی دفاع میکند و آنرا “بیداری اسلام” میخوانند ولی جنبش تغیر در سوریه را کار اجنت های امریکا و اسرائیل میدانند

 6. +2 Vote -1 Vote +1پیر محمد بابر says:

  آنچه را در ذیل میخوانید نوشتۀ است از یک جوان سنی مذهب ایرانی فرستاده شده به یکی از سایت های انترنیتی – که من برای مطالعه شما آنرا تقدیم میدارم

  ایران از برکت آخوند ها فاحشه خانۀ دنیا شده است

  پنج شنبه 23 جون 2011 – 2 سرطان 1390 – 03:06:05 به وقت تهران


  دوصد نفرین بر این آخوندهای شهوترانی که بدعت بی‌ناموسی صیغه را بر مردم وضع کردند. اینان که توحید و قرآن و اسلام فخر آفرین فردوسی و سعدی و مولانا را در کشور ما سربریده، آئین تشیع صفویت کلینی و مجلسی و خمینی را بر ملت ما تحمیل کرده، دختران پاکدامن سرزمین فارس را به نام مذهب به خودفروشی فرا خواندند.
  بی‌ننگی در بین دختران ما بجایی رسیده که زیر پوستین بتکده‌هایی که امام زاده خوانده می‌شوند، چون قبرهای منسوب به امام رضا در مشهد، و معصومه و جمکران در قم و شهرهای دیگر، عفت دختر ایرانی طعمه گرگان گرسنه شهوت قرار می‌گیرد.
  در هوتلهای اطراف این امام زاده‌ها پیر و جوان کشورهای عربی و غیر عربی را می‌بینی که با چشمانی پف کرده از شراب، و مست شهوت در انتظار دختران جوانی نشسته‌اند که به نام صیغه برای کسب لقمه نانی خود را زیر ددان شهوت می‌اندازند!!..
  ای دوصد نفرین بر این آخوندهای بی‌وجدان!..
  بی‌شرمی و بی‌ننگی بجائی رسیده که در هر کوچه و بازار شهرهایمان تابلوهایی نصب کرده‌اند با عنوان براق ” دفتر ثبت ازدواجهای موقت”! یعنی “فاحشه خانه‌های رسمی آئین تشیع صفوی”!..
  بدون شک تاریخ از این چهره‌های ننگین آخوندهای شهوترانی که با گرگ دنبه می‌خورند و با چوپان گریه، پرده برکشیده آنها را رسوا خواهد ساخت.
  به این گزارش ویکی‌لیکس توجه فرمائید و سران کشور خود را بهتر بشناسید:
  ویکی لیکس: دولت برای شیوخ زنان موقت می برد
  براساس سند تازه ای که ویکی لیکس منتشر کرده، دولت جمهوری اسلامی از شیوخ عرب هنگام سفر به ایران با زنان ایرانی که به فحشاء واداشته شده اند پذیرایی می کند.
  در سند سفارت آمریکا در عراق به تاریخ دهم ژانویه ۲۰۱۰ آمده است:
  (https://www.wikileaks.ch/cable/2010/01/10BAGHDAD167.html)
  یکی از کارکنان سفارت در ملاقات با یکی از شیوخ عراق از وی شنیده است که دولت ایران در پی افزایش نفوذ خود در عراق است و این موضوعی بوده که وی در سفرش به ایران با آن مواجه شده است. بسیاری از سران قبایل عراق بطور مکرر به ایران سفر می کنند. معاینات طبی یکی از بهانه های سفر شیوخ عراق به ایران است. یک شیخ بطور خصوصی به کارمند سفارت آمریکا گفته است که دلیل اصلی سفر وی به تهران برخورداری از ازدواج های موقت با زنان ایرانی و سایر تفریحات است. نظیر چنین تسهیلاتی از سوی دولت جمهوری اسلامی در اختیار سایر شیوخ عرب و سران قبایل عراق نیز قرار می گیرد.
  حافظ شیرین سخن اینها را چه زیبا به تصویر کشیده است:
  واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند***چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
  مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس *** توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند
  گوییا باور نمی‌دارند روز داوری *** کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند

  جواد نوری زاده ـ کرج – ایران “

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree

Advertisement Middle East Banners

اندازهء فانت را تغییر دهید

 • A A A
 • ویدیو های همین لحظه از الجزیره

  ویدیو های مورد پسند تان را در ((گران افغانستان)) مشاهده کنید

  Loading...

  تازه مطالب

  بانک روسیه 'حسابهای کارمندان سفارت ایران را مسدود می کند

  March 2nd, 2012

  مسکو:- سفیر ایران در روسیه گفته است که بانک محل نگهداری �[...]

  په خوست کې شاوخوا پنځه ميليونه نيالګي اېښودل کېږي

  March 2nd, 2012

  خوست ښار : د خوست ولايت په بېلابېلو سيمو کې شاوخوا پنځه �[...]

  دملي دفاع وزیردتیښتې نوښت دناټودمشرانو هم خوښ شو

  March 2nd, 2012

  لیکوال: ابراهیم نعیمی زمادلاندې لیکنې ددوهمې برخې بڼه [...]

  ته ولې خفه يې؟!

  March 2nd, 2012

  لنډه کيسه           رفيع الله روشن نن يې دخبرو پيل په �[...]

  اسير شوى قلم

  March 2nd, 2012

  ادبي ټوټه::::رفيع الله روشن دورځې نهه بجې وې چې دڅلورو د�[...]

2022 / Graan Afghanistan by Afghan Scholars